Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Zmarli duszpasterze

Ks. Wiesław Pietrzak i ks. Marek Piotrowski - wspominamy zmarłych w tym roku księży diecezji płockiej.

11 kwietnia w wieku 79 lat zmarł ks. Wiesław Pietrzak. Pochodził z parafii pw. św. Anny w Pomiechowie. W 1958 r. przyjął święcenia kapłańskie, a następnie pracował jako wikariusz w parafiach: Gąbin, Świedziebnia, Krzynowłoga Wielka i Poniatowo. Od 1966 r. do 1981 był administratorem parafii Barcice z siedzibą w Somiance (dziś diecezja łomżyńska), później był proboszczem w Solcu i Węgrze. Przez rok pełnił obowiązki kapelana DPS w Brwilnie. Od 2006 r. zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Płocku. – Szanował ludzi i przez ludzi był szanowany – mówi o swoim byłym proboszczu s. Jadwiga Karpińska, która pochodzi z parafii Somianka. Uroczystościom pogrzebowym w Pomiechowie przewodniczył bp Roman Marcinkowski.

27 lipca zmarł w pułtuskim hospicjum Caritas, w wieku 60 lat, ks. Marek Piotrowski, proboszcz parafii św. Michała Archanioła w Woźnikach k. Płocka. W 1979 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Następnie pracował jako wikariusz w parafiach: Bodzanów, Sierpc, Gostynin, Mława – u św. Jana Kantego, w Porębie n. Bugiem, Uniecku, Goworowie, Serocku i w Drobinie. Jako proboszcz posługiwał w parafiach: Święcieniec, Jeżewo, od trzech lat był proboszczem w Woźnikach. – Skarb łaski złożony został przez Pana w glinianym naczyniu. Lecz gdy to naczynie skruszeje i ”rozpadnie się dom doczesnej pielgrzymki, znajdziemy przygotowane w niebie wieczne mieszkanie”. W Roku Wiary ta prawda powinna przemawiać do nas ze szczególną mocą – mówił w czasie Mszy pogrzebowej w kościele Świętego Krzyża w Pułtusku bp Piotr Libera.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

  • Prawdomówna
    23.02.2017 18:19
    W krótkim opisie życiorysu księdza Pietrzaka nie wspomniano nic o jego "posłudze" na parafii w Daniszewie od roku 1981. Może warto? Słowa "szanował ludzi i przez ludzi był szanowany" są bardzo wątpliwe ...
    doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy