• facebook
 • rss
 • Prezydent nad Łydynią

  Marek Szyperski

  dodane 18.10.2013 14:47

  Z okazji 15-lecia istnienia Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych Bronisław Komorowski gościł w Ciechanowie.

  Przywitał się z mieszkańcami, porozmawiał z samorządowcami i przedsiębiorcami, wziął udział w inauguracji roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, gdzie wygłosił przemówienie i wręczył dziewięciorgu wyróżnionych studentów indeksy – w czwartek 17 października prezydent RP Bronisław Komorowski gościł w Ciechanowie.

  Wizytę nad Łydynią Bronisław Komorowski rozpoczął od spaceru po Placu Jana Pawła II, wzdłuż szpaleru zgromadzonych tam uczniów ciechanowskich szkół i mieszkańców. Ściskał dłonie, uczniów pytał z jakich są szkół, czy grają w piłkę, małemu Olafowi pozostawił autograf, chętnie pozował do zdjęć. Ciechanowianom, w rozmowie z dziennikarką Katolickiego Radia Ciechanów Moniką Szyperską życzył ”satysfakcji z miasta”. Od delegacji harcerzy dostał bukiet czerwonych róż.

  W sali konferencyjnej ratusza prezydent spotkał się z władzami Ciechanowa, powiatu ciechanowskiego i sąsiednich: mławskiego, płońskiego i przasnyskiego, burmistrzem Płońska, ciechanowskimi radnymi.

  - Krótkie, ale bardzo sympatyczne – ocenia spotkanie przewodniczący ciechanowskiej Rady Miasta Mariusz Stawicki. – Pan prezydent miał okazję ocenić zmiany jakie dokonały się od czasu jego ostatniej wizyty w Ciechanowie, a był u nas podczas kampanii prezydenckiej w 2010 roku. Pokazaliśmy mu jak się miasto zmienia, co się udało już zrobić, co robimy. Patrzył z zainteresowaniem i wydaje mi się, że z uznaniem.

  Przewodniczący Stawicki relacjonował, że prezydent Ciechanowa Waldemar Wardziński, w imieniu wszystkich samorządowców apelował do Bronisława Komorowskiego, by władze państwowe wspierały samorządy w ich działaniach, a zwłaszcza,by za kolejnymi zadaniami kierowanymi do samorządów szły pieniądze.

  Jak przystało na włodarzy miasta, w którym przez lata stacjonowali ułani – obdarowali prezydenta RP repliką szabli używanej przez ułanów 11. Pułku Ułanów Legionowych. Pamiątkową statuetkę wręczył także Bronisławowi Komorowskiemu Andrzej Bayer – prezes ciechanowskiej Mazowieckiej Izby Gospodarczej. To wydarzenie miał już miejsce w znajdującym się nieopodal ratusza ciechanowskim browarze, gdzie gościa witał prezes firmy Marek Jakubiak.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół