• facebook
 • rss
 • Z papieskimi talentami

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 14.10.2013 00:34

  Cała diecezja zjednoczyła się w modlitwie do bł. Jana Pawła II - papieża dialogu.

  - Ta niedziela rozpoczęła nasze przygotowania do kanonizacji Jana Pawła II w wymiarze diecezjalnym i ogólnopolskim. Nie zmarnujmy tego czasu i powróćmy do jego nauczania. Niech ożyje i powróci do nas jego bogata katecheza głoszona przez 27 lat pontyfikatu. Niech sam bł. papież oręduje za nami, byśmy tej łaski i znaku czasu nie zmarnowali – mówił bp Piotr Libera przy pomniku Jana Pawła II na Tumskim Wzgórzu w Płocku.

  Modlitwa różańcowa w bazylice katedralnej i program słowno-muzyczny w wykonaniu zespołu ”Bemola” z parafii św. Jakuba w Płocku Imielnicy przy papieskim pomniku były ostatnimi akcentami Dnia Papieskiego w parafii św. Zygmunta w Płocku. Podobnie było w innych parafiach, gdzie modlitewnie i artystycznie przeżywano tę niedzielę. W mławskiej farze grupa twórców wystąpiła z programem: ”Poeci północnego Mazowsza w hołdzie Janowi Pawłowi II”. U św. Wojciecha w Nasielsku wystąpił chór „Lira”, a następnie odprawiono procesję różańcową do pomnika Jana Pawła II. W ciechanowskim kościele pw. bł. Jana Pawła II została odprawiona Msza św. w intencji ojczyzny, a po niej Apel Fatimski. Podobne nabożeństwa wieczorne ku czci Matki Bożej Fatimskiej odbyły się w bardzo wielu miejscach diecezji.

  W każdej parafii zbierano ofiary na Fundację ”Dzieło Nowego Tysiąclecia”. – Naszą ofiarą wspieramy ubogą, ale ambitną młodzież. Takich młodych ludzi jest w Polsce bardzo wielu. Nasza wielkoduszność może dodać im skrzydeł i nie zmarnować talentu, który otrzymali od Pana Boga – powiedział ks. Andrzej Janicki, koordynator Dnia Papieskiego w diecezji płockiej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół