• facebook
 • rss
 • Młodzi, wierzący, widoczni

  Dominik Nowakowski

  dodane 24.09.2013 17:43

  Tradycyjnie już w pierwszym miesiącu roku szkolnego dzieci i młodzież, nie tylko z diecezji płockiej, przybywają pod Bramę św. Stanisława Kostki w Rostkowie.

  Niekończący się sznur autokarów już świadczył o rozmiarach 31. pielgrzymki do Przasnysza i Rostkowa. Do miejsca urodzin patrona dzieci i młodzieży przybyło około ośmiu tysięcy pątników, podzielonych na dwie grupy wiekowe.

  Najmłodsi spotkali się przed kościołem farnym w Przasnyszu. 6-kilometrowy marsz do Rostkowa z przystankiem końcowym przy tamtejszym sanktuarium, dał się we znaki uczestnikom wyprawy, którzy regenerowali siły napojami i kanapkami.

  Zaraz potem rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył bp Roman Marcinkowski. Odniósł się on do hasła tegorocznej pielgrzymki, które brzmiało „Wierzę - Jestem Widoczny”.

  Biskupowi podczas kazania towarzyszyło dwoje dzieci zaopatrzonych w elementy odblaskowe. Taki obraz miał przypominać zebranym o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa na drogach, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy szybciej zapada zmrok. Nie zabrakło odwołania do chrześcijańskiego życia, przez które trzeba tak przykładnie kroczyć, by być zauważonym przez innych.

  Natomiast młodzież wzięła udział w ewangelizacyjnym nabożeństwie przy muzyce zespołu „Moja Rodzina” z Glinojecka oraz w Mszy św. odprawionej przez bp. Marcinkowskiego. Spotkanie zakończył koncert rockowej kapeli „Porozumienie”, która w swych piosenkach odwołuje się m.in. do relacji z Bogiem i drugim człowiekiem.

  Wydarzenia w Rostkowie łączyły się z charytatywną akcją na rzecz potrzebującej wsparcia na leczenie i rehabilitację młodej dziewczyny. Wolontariusze z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zbierali pieniądze dla chorej na raka kości 16-letniej Alicji z Płońska.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół