• facebook
 • rss
 • Na dobry początek

  Agnieszka Otłowska

  dodane 11.09.2013 18:52

  W makowskim duathlonie, który pobiegł obrzeżami miasta, wzięło udział 48 zawodników z centralnej Polski. To inicjatywa Fundacji "Kocham Maków".

    Duathlon makowski spotkał się z dużym zainteresowaniem
  Agnieszka Otłowska /GN
  8 września obrzeżami Makowa pobiegł pierwszy Duathlon Makowski. To inicjatywa Bartosza Packo, organizatora i prezesa Fundacji „Kocham Maków”. Do udziału w biegowym maratonie zaproszeni zostali wszyscy sympatycy zarówno jazdy rowerem, jak i biegów.

  Udział w nim wzięło 48 uczestników, m.in. z: Warszawy, Ostródy, Przasnysza, Nowego Dworu Mazowieckiego, Pułtuska, Sopotu, Ostrołęki, Trzepowa, Rawy Mazowieckiej, Władysławów, Karniewa, Chorzel i Wołomina.

  Uczestnicy mieli do pokonania 29 km. Pierwszy odcinek to 5 kilometrów biegu. Następnie zawodnicy do przebycia mieli 21,5 km rowerem. Ostatni etap to znów 2,5-kilometrowy bieg.

  Trasy prowadziły w całości drogami asfaltowymi. Bieg odbywał się ulicą Graniczną w kierunku miejscowości Budzyno-Bolki; trasa kolarska przebiegała od ul. Granicznej poprzez Jankowo – Janopole – Czerwonkę – Dąbrówkę – Krzyżewo-Jurki – Ulaski – Maków Maz., ul. Graniczna. Odprawę poprowadził Jerzy Zelman, wiceprezes Fundacji „Kocham Maków”.

  – Cieszymy się, że udało nam się zorganizować tego typu imprezę. Nie spodziewaliśmy się tak dużej frekwencji. Na liście startowej są zawodnicy z centralnej Polski, ale nie brakuje również osób z dalszych zakątków kraju – mówi B. Packo, główny organizator imprezy.

    Najlepsze zawodniczki w klasyfikacji kobiet
  Agnieszka Otłowska /GN
  – Za wcześnie na podsumowania, ale jeżeli zawodnicy pozytywnie ocenią imprezę, na pewno postaramy się ją kontynuować w przyszłości. Pragniemy wspomnieć, że wzorowa organizacja to zasługa Jurka Zelmana, któremu bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie – mówią organizatorzy makowskiego duathlonu.

  I Makowski Duathlon miał promować kulturę fizyczną, zdrowy i aktywny tryb życia oraz wychowanie młodzieży przez sport. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom profesjonalną obsługę, bogaty pakiet startowy, energetyczne posiłki na trasie, a po zawodach – coś ciepłego.

  Wśród uczestników rozlosowane zostały cenne nagrody: torby na laptop, pendrive’y, bidony, kaski i inne gadżety rowerowe.

  W klasyfikacji generalnej I miejsce zajął Kamil Ślusarski z Chorzel, z czasem 1:07,5, drugie – Grzegorz Stefaniak z Rawy Mazowieckiej z czasem 1:08,0, natomiast trzecie miejsce zdobyła Katarzyna Czerwińska z Warszawy z czasem 1:09,1.

  Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych otrzymali puchary i nagrody, ufundowane przez starostę powiatu makowskiego, a wręczył je wicestarosta Janusz Gójski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół