• facebook
 • rss
 • Zostaną w Kroczewie

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 26.08.2013 23:46

  Bp Roman Marcinkowski wprowadził relikwie błogosławionych papieża Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszki do kościoła pw. Matki Bożej Bolesnej.

  – Ci dwaj świadkowie wiary konsekwentnej będą nas wspierać w czynieniu dobra i stawania się świętymi – mówił ks. proboszcz Henryk Szwajkowski.

  - Czy można budować na człowieku, jeśli jest tak kruchy, słaby i zawodny? – pytał w kazaniu bp Roman Marcinkowski. – A jednak Pan Bóg oparł swój Kościół na Piotrze i uczynił go skałą. Dlatego wnosimy w waszą wspólnotę relikwie dwóch nieprzeciętnych i świętych, aby towarzyszyli wam w drodze do celu. To Jan Paweł II, niestrudzony pielgrzym do ludzkiego serca i ks. Jerzy, po ludzku słaby, ale umocniony słowem Bożym i odważny w walce o prawdę i godność człowieka – mówił bp Marcinkowski.

  Relikwie bł. papieża i kapłana-męczennika zostaną umieszczone przy obrazach, które wykonał artysta plastyk Wojciech Janusz Bleja. Jest on oficjalnym kopistą obrazu jasnogórskiego, autorem obrazów, które dziś znajdują się m.in. na Watykanie, Jasnej Górze, czy wielu kościołach należących do ordynariatu polowego.

  - Z panem artystą znam się od 20 lat, z okresu, gdy pracowałam w Ordynariacie Polowym. Oprócz obrazów św. s. Faustyny Kowalskiej, bł. papieża Jana Pawła II i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, Wojciech Bleja zaprojektował 18 witraży do naszego kościoła w Kroczewie – mówił ks. proboszcz Szwajkowski.

  Warto dodać, że jeden z obrazów Wojciecha Bleja, przedstawiający Pana Jezusa miłosiernego, znajduje się w ołtarzu głównym kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół