• facebook
 • rss
 • Coraz bliżej Jasnej Góry

  eg /hm /wp

  dodane 10.08.2013 23:27

  Trwa 32. piesza pielgrzymka diecezji płockiej do Częstochowy. Pątnicy piesi są w połowie drogi, wspierają ich pielgrzymi duchowi.

    Grupa srebrna - z Pułtuska, Serocka i okolic - jest najliczniejszą z grup zmierzającą do Częstochowy
  Henryk Mazurek
  W upalnym słońcu – na początku, a teraz – w deszczu wędrują piesi pielgrzymi z Płocka na Jasną Górę. W sobotę, w piątym dniu wędrówki, pokonali połowę drogi – około 180 km. Łącznie idzie na Jasną Górę około 1300 pielgrzymów. Najliczniejszą grupą jest srebrna z Pułtuska, Serocka i okolic.

  W sanktuarium maryjnym w Głogowcu k. Kutna para z Ciechanowa zawarła związek małżeński, po raz pierwszy w historii płockich pielgrzymek pątnicy modlili się na Mszy św. w zabytkowej kolegiacie w Tumie, 170 osób podjęło duchową adopcję dziecka poczętego, wielu przyjęło szkaplerz karmelitański – informuje przewodnik pielgrzymki, ks. Jacek Prusiński.

  – Idę prosić Najświętszą Panienkę o to, by mój mąż wyszedł z alkoholizmu, ...by mój syn zerwał z narkotykami, ...by mój ojciec zauważył mnie w życiu, ...by mój dziadek odzyskał zdrowie, ...by moje dzieci powróciły do rodziny, ...by podziękować za drugie życie po przeszczepie nerki. A ja idę, bo nigdy jeszcze tam nie byłem – to są słowa, które można było usłyszeć na 4-kilometrowym odcinku z Głogowca do Kutna.

    Modlitwa pielgrzymów duchowych w kościele św. św. Piotra i Pawła w Pułtusku
  Henryk Mazurek
  Kiedy pot zalewał oczy, słychać było tylko szum kroków i cichą modlitwę. Przy drodze częstowano plackami, jabłkami i wodą mineralną. Nikt nie przeszedł nie pozdrowiwszy pielgrzymów – relacjonuje jeden ze świadków pielgrzymki, który przyłączył się do niej w drugim dniu wędrówki.

  Codziennie w wielu kościołach diecezji gromadzą się pielgrzymi duchowi. Wysłuchują katechezy, specjalnie przygotowanej na konkretny pielgrzymkowy dzień, modlą się na różańcu i śpiewają Apel Jasnogórski. W najbliższych dniach otrzymają pocztą pozdrowienia od pielgrzymów idących pieszo do Częstochowy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół