• facebook
 • rss
 • Pamiętali w Godzinie W

  wp

  dodane 01.08.2013 23:45

  Minęła 69. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W wielu miejscach diecezji uczczono pamięć powstańców warszawskich i modlono się w ich intencji.

  W Płocku przy Płycie Nieznanego Żołnierza o godz. 17 prezydent miasta, parlamentarzyści, kombatanci i harcerze złożyli kwiaty. Rys historyczny zrywu narodowego z 1944 roku przypomnieli harcerze. Zaprosili również do pamiątkowego zdjęcia przy symbolicznej powstańczej barykadzie. Już w przeddzień rocznicy wybuchu powstania na ulicach Płocka rozdawali ulotki zapraszające do udziału w zgromadzeniu przy płycie Nieznanego Żołnierza: ”W Powstaniu Warszawskim wzięli udział również płocczanie, w wśród nich ci, którzy na »wieczną wartę« odeszli niedawno: Hanna Zielińska ps. Cyranka i Marek Gajewski ps. Aramis” – napisano na ulotkach.

  Mszę św. w intencji ofiar powstania 1944 roku oraz w intencji ojczyzny odprawiono w kościele św. Dominika na Górkach. Na Stanisławówce w ramach wakacyjnego śpiewania polskich pieśni i piosenek, po Mszy św. wieczorowej śpiewano utwory związane z powstaniem. – To wyraz naszego hołdu dla powstańców poległych w bitwach o Polskę oraz jeszcze żyjących – podkreślali duszpasterze, księża salezjanie.

  W Ciechanowie Światowy Związek Żołnierzy AK Obwód Ciechanów oraz prezydent miasta tradycyjnie zaprosił mieszkańców na uroczystości przed tablicą pamiątkową, znajdującą się przy ul. Powstańców Warszawskich. Po złożeniu kwiatów w kościele Chrystusa Miłosiernego na Kargoszynie została odprawiona Msza św. za poległych powstańców i w intencji ojczyzny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół