• facebook
 • rss
 • Katecheza jak w Rio

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 06.07.2013 10:46

  Pragnienie i nadzieja to słowa-klucze, nad którymi zastanawia się młodzież uczestnicząca w drugim dniu Polskiej Copacabany.

  - Jeżeli poważnie traktujesz Boga, to mimo swej grzeszności, jako słaby człowiek mów, że Go kochasz. Uwierz, że w Nim jest twoja nadzieja. Współczesny świat nauczył się kochać za coś, z miłości zrobił biznes. Ty stań przed Bogiem i uświadom sobie: nic nie mogę Ci dać, a Ty kochasz mnie takiego, jakim jestem - przekonywał młodzież zgromadzoną na porannej katechezie ks. Krzysztof Jończyk, duszpasterz młodzieży z Płońska.

  Temat nauki ”Pragnienie nadziei - pragnienie Boga” odpowiada tematyce Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro. Uczestnikom Polskiej Copacabany towarzyszy cały czas hasło ŚDM: ”Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody” (Mt 28,19).

  Ks. Jończyka wspierała w czasie katechezy Sandra, studentka z Rypina. Dzieliła się swym świadectwem wiary: - Zrozumiałam, że Pan Bóg wzbudza we mnie takie pragnienia, które mogą się spełnić, ale muszę wierzyć, pragnąć i mieć nadzieję w Bogu. A więc na co mam nadzieję w moim życiu? Jakie są moje wielkie pragnienia i ideały? - mówiła Sandra.

  - Zacznij o tym mówić Jezusowi - co chcesz, aby ci uczynił. Znajdź choćby jedno pragnienie, marzenie, nadzieję. Podziel się nim z Jezusem, a potem módl się - zachęcał ks. Jończyk.

  Po śniadaniu uczestnicy festiwalu rozpoczęli dwugodzinne warsztaty tematyczne. Odbywają się one na plaży nad Wisłą, w seminarium duchownym oraz w płockich szkołach. W południe rozpocznie się spotkanie w grupach, a o 13.00 Msza św., której będzie przewodniczył bp Wojciech Polak, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski.

  Przez cały czas trwania Polskiej Copacabany, w dzień i w nocy, trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Wielu młodych ludzi korzysta z sakramentu pokuty.

  Przeczytaj także Gośc na Copacabanie

  Zobacz specjalny serwis poświęcony festiwalowi

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł
  Komentowanie dostępne jest tylko dla .
  przewiń w dół