• facebook
 • rss
 • Ministrancka pasja

  Dominik Nowakowski

  dodane 01.07.2013 08:47

  Na czas Turnieju Piłki Nożnej ministranci dekanatu płońskiego zamienili komże na strój piłkarski.

  Piękna, słoneczna pogoda, wiele drużyn i to, co jest solą futbolu, czyli gole, tak najkrócej można byłoby opisać Dekanalny Turniej Piłki Nożnej Ministrantów, który rozegrano na boisku ”Orlika” przy Zespole Szkół im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Siedlinie.

  Turniej zorganizowany został dla zespołów Liturgicznej Służby Ołtarza z 14 parafii dekanatu płońskiego. Chłopcy rywalizowali w trzech szkolnych kategoriach: podstawówki, gimnazja i placówki ponadgimnazjalne. Sportowe zmagania rozpoczęła wspólna modlitwa.

  Po kilku godzinach ciekawych, podbramkowych akcji, zaciętych meczów, podczas których nie zapominano o atmosferze fair play, poznaliśmy najlepsze drużyny.

  I tak wśród szkół podstawowych główne trofeum powędrowało w ręce piłkarzy z parafii p w. św. Jana Chrzciciela w Sochocinie (opiekun ks. Mateusz Molak). Na drugim miejscu zawody ukończyli reprezentanci parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku (opiekun ks. Tomasz Tomczak), a na trzecim parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku (opiekun ks. Łukasz Chruściel). Na tytuł króla strzelców zapracował Adam Szcześniak z Sochocina.

  W stawce zespołów gimnazjalnych najskuteczniejsi okazali się ministranci z parafii pw. św. Pankracego w Guminie (opiekun ks. Tadeusz Milczarski), którzy wyprzedzili kolegów z Sochocina oraz Płońska (od św. Michała Archanioła). Statuetka dla najskuteczniejszego napastnika trafiła do Kamila Popowskiego z płońskiej parafii.

  W grupie szkół średnich bezkonkurencyjni byli piłkarze z parafii pw. św. Michała Archanioła w Płońsku. Za nimi uplasowała się ekipa z Gumina.

  - Piłkarskie zawody służyły integracji Liturgicznej Służby Ołtarza i odbył się w ramach zwieńczenia roku formacyjnego LSO w dekanacie płońskim – mówi organizator imprezy ks. Łukasz Chruściel, dekanalny duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza. – Poza rywalizacją na boisku był też czas na wspólne grillowanie, a rodzice ministrantów z parafii św. Michała Archanioła upiekli ciasta – dodaje.

  Dyplomy dla wszystkich uczestników turnieju oraz puchary dla najlepszych drużyn wręczył ks. kan. Edmund Makowski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół