• facebook
 • rss
 • Gotowi do startu

  Dominik Nowakowski

  dodane 18.06.2013 00:00

  Idea Parafiady połączyła w kościele i na boisku kilkuset młodych sportowców z różnych stron diecezji.

  Na rozpoczęcie sportowych rozgrywek, uczestnicy zawodów wzięli udział w Mszy św., której przewodniczył ks. Jarosław Mokrzanowski z Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej.

  - Dziś, kiedy przed wami wysiłek i trudne zadania na bieżni, życzę wam, abyście byli wytrwali jak osiołki i odważni jak kaczki. Może to proste zdanie pomoże wam jednak stanąć na wysokości zadania – dodawał otuchy zawodnikom podczas kazania duchowny, przypominając porównanie, jakim posługiwał się św. Escrivá. – Życzę wam również pokornego pogodzenia się z przegraną bo przecież nie każdy wróci do domu w glorii zwycięstwa.

  Młodzież zaniosła przed ołtarz m.in. piłkę do siatkówki, która miała przypominać o rozgrywkach, jakie przed nimi oraz okazały puchar, symbol zwycięstwa najlepszej drużyny.

  Oficjalnego otwarcia Parafiady z ramienia organizatora, czyli PUKS ”Maksymilian” w Płońsku, dokonał proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego ks. Zbigniew Sajewski, diecezjalny duszpasterz sportu, dyrektor MCSiR Waldemar Kunicki oraz ks. Mokrzanowski.

  - Gdybym wiedział, że szykuje się tu tak dobra impreza, to może przyjechalibyśmy z kurii w innym składzie, innych strojach i stanęlibyśmy do zawodów – mówił żartobliwie do ustawionych na płycie boiska uczniów podstawówek i gimnazjalistów, ks. Jarosław.

  W duchu fair play dzieci i młodzież startowały w konkurencjach lekkoatletycznych: biegach na 60, 100, 600 i 1000 metrów, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową oraz w turnieju siatkówki plażowej.

  - Już po raz drugi zgłosiłam się na Parafiadę. To świetna okazją do rywalizacji z rówieśnikami, ale i poznania nowych koleżanek, które podobnie jak i ja pasjonują się sportem i lekkoatletyką – mówiła po biegu Patrycja Dziergowska ze Szkoły Podstawowej w Dzierzążni, złota medalistka w biegu na 600 i brązowa na 60 metrów.

  W sumie konkurowało 208 młodych sportowców: 169 w lekkiej atletyce i 39 w rozgrywkach piłki plażowej.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół