• facebook
 • rss
 • Rodzinnie i sentymentalnie

  Dominik Nowakowski

  dodane 12.06.2013 00:00

  W Płońsku odbył się IX Festyn Rodzin. Jego gwiazdą był Jerzy Połomski.

  Legenda polskiej piosenki uświetniła plenerową imprezę. 80-letni artysta zaśpiewał swoje największe przeboje, wcielając się również z powodzeniem w rolę konferansjera i nawiązując świetny kontakt z widownią.

  - Tak znany piosenkarz, a z tak wielkim szacunkiem odnosi się do publiczności. To ujmujące i chwytające za serce. Po prostu dżentelmen w każdym calu – nie kryła wzruszenia pani Krystyna, która, jak przyznaje, w młodości namiętnie słuchała piosenek pana Jerzego.

  Płońszczanie mogli powspominać stare dzieje przy takich utworach jak chociażby: ”Cała sala śpiewa z nami”, czy ”Nie zapomnisz nigdy”.

  Ale festyn to nie tylko spotkanie z gwiazdą. Jego dorośli uczestnicy przy kościele Matki Bożej Ostrobramskiej mogli m.in. wpisywać się na listę popierającą Europejską Inicjatywę Obywatelską ”Jeden z nas”, która ma być znakiem sprzeciwu wobec finansowania z budżetu UE aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach.

  Najwięcej atrakcji przygotowano oczywiście dla najmłodszych. Zabawom i konkursom na świeżym powietrzu przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego nie było końca. Prawdziwą furorę robiły przejażdżki kucykami, czy też bryczką. Rodzice z dumą podziwiali artystyczne popisy swoich pociech na scenie.

  Mało kto przechodził obojętnie obok punktów loterii fantowej, w której każdy los wygrywał drobne upominki, a finałowe losowanie głównych, atrakcyjnych nagród zorganizowano na koniec familijnego festynu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół