• facebook
 • rss
 • Razem z papieżem

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 02.06.2013 23:05

  W katedrze i w wielu kościołach diecezji odprawiono adorację eucharystyczną w łączności z ojcem świętym Franciszkiem.

  W niedzielę, 2 czerwca od godz. 17 do 18 zgromadzeni w katedrze uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu, w łączności z papieżem i z całym Kościołem powszechnym. - Modlimy się w intencjach sformułowanych przez ojca świętego Franciszka: za Kościół na całym świecie, a dziś zjednoczony na adoracji Najświętszego Sakramentu; za tych, którzy w różnych częściach świata doświadczają cierpienia nowego zniewolenia i są ofiarami wojen, handlu ludźmi, narkotykami oraz pracy niewolniczej; za dzieci i kobiety, znoszące wszelkie formy przemocy. Oby ich ciche wołanie o pomoc obudziło czujność Kościoła, aby wpatrując się w Chrystusa ukrzyżowanego nie zapomniał o wielu braciach i siostrach pozostawionych na pastwę przemocy. Ponadto za tych wszystkich, którzy przeżywają niepewność ekonomiczną, szczególnie bezrobotnych, osoby starsze, imigrantów, bezdomnych, więźniów i doświadczających marginalizacji – podawał intencje godzinnej adoracji bp Libera. Do nich dołączył intencje diecezjalne: modlitwę za 43. synod płocki, za nowo wyświęconych diakonów, za przygotowujących się do święceń kapłańskich i o nowe powołania do służby Bożej.

  "Połóż Twą rękę na mojej głowie i spraw, abym także i ja trzymał moją głowę pod Twoją ręką. Przyjmij mnie takiego, jaki jestem, z moimi wadami, z moimi grzechami, ale pozwól mi stać się takim, jakim Ty mnie pragniesz i jakim także ja pragnę być" – brzmiały słowa jednej z modlitw.

  Adorację w płockiej katedrze przygotowali klerycy WSD wraz z ojcami duchownymi: ks. Jarosławem Kwiatkowskim i ks. Romanem Mosakowskim.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół