• facebook
 • rss
 • Jan Paweł II darem

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 25.05.2013 00:00

  To było pierwsze takie wydarzenie w ponad stuletniej historii kościoła pw. św. Wojciecha, do którego zostały wniesione papieskie relikwie.

  - Z wdzięcznością i wzruszeniem wniosłem do waszej świątyni relikwie krwi naszego papieża. Mam osobiste powody do wdzięczności i pamięci, bo on mnie mianował biskupem pomocniczym w Płocku. Wspominam moje spotkania z nim, a zwłaszcza wspólną Mszę św. i posiłek, na który mnie zaprosił - mówił w kazaniu bp Marcinkowski.

  Zwracając się do bierzmowanej młodzieży, mówił o Bożych darach, które otrzymuje każdy człowiek. - Nie należą się one nam ze sprawiedliwości. Możemy je przyjąć albo roztrwonić. Darami Boga są sakramenty, są Jego święci. Bł. Jan Paweł II zwracając się do młodzieży w Warszawie w 1979 r. powiedział: „Chodzi o to, aby w każdym z nas, w jakieś mierze objawił się Bóg”. W jaki sposób się to stanie? W naszej modlitwie, spojrzeniu pełnym miłości, w dłoni, która dźwiga, podnosi, pomaga; wreszcie w słowie - mówił do zgromadzonych w pięknym, stuletnim kościele bp Roman.

  Jak zaznaczył ks. proboszcz Adam Zaborowski, parafia od ponad roku przygotowywała się do tego wydarzenia. Wydaje się, że jest jedyną wspólnotą w diecezji, w rodzinach której odbyła się peregrynacja obrazu bł. Jana Pawła II.

  Teraz wprowadzono jego figurę i relikwie. - To wspólnota wierzących, choć zaledwie 28 proc. uczestniczy w niedzielnej Mszy św. Wielu młodych od nas w poszukiwaniu pracy wyjechało na emigrację. Niech bł. Jan Paweł II pomoże nam ogarnąć wszystkie troski parafian od św. Wojciecha w Solcu - mówił do biskupa proboszcz.

  Warto wspomnieć, że w parafii przy Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum działa zespół Pieśni i Tańca ”Solec”. To właśnie jego członkowie w czasie uroczystości wnieśli do kościoła figurę papieża-Polaka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół