• facebook
 • rss
 • Motocyklem do ołtarza

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 23.05.2013 00:00

  Przy ciechanowskiej farze i na zamkowych błoniach spotkały się setki motocyklistów na swoim dorocznym spotkaniu.

  O wspólnej pasji i motocyklowej ewangelizacji mówił w czasie Mszy św. ks. Dariusz Skoczylas, diecezjalny duszpasterz motocyklistów. – Przyszliśmy do Jezusa. Inaczej mówiąc, przyjechaliśmy na motocyklach. (...) My właśnie przychodzimy do Boga i w Nim odpoczywamy, żebyśmy nie zwariowali. Potrzebujemy się zatrzymać, zastanowić. Potrzebujemy pokory i skromności. Potrzebujemy usiąść na chwilę przy ołtarzu Jezusa. Tak z ekspresją opowiadamy o wypadkach motocyklowych, zwłaszcza tych śmiertelnych. A czy zauważyłeś, ile razy zostałeś ochroniony, uratowany, ocalony? – pytał ks. Skoczylas.

  ”Dobry motocyklista to ten, który zna wartość swojego życia. Duchu Święty prosimy o roztropność. Dobry motocyklista to ten, który jest życzliwy i serdeczny na drodze. Duchu Święty prosimy Cię o uprzejmość. Dobry motocyklista to ten, który uczy się na doświadczeniach. Duchu Święty prosimy Cię o dar wieczności dla naszych braci. Dobry motocyklista to ten, który jest pokorny. Duchu Święty prosimy Cię o skromność. Dobry motocyklista to ten, który szanuje innych motocyklistów. Duchu Święty prosimy Cię o pokój i dobroć. Dobry motocyklista to ten, kto trwa we wspólnocie. Duchu Święty prosimy Cię o wiarę” – modlono się w czasie Mszy św. pod Farską Górą. Mszę św. zakończył obrzęd błogosławieństwa kierowców i ich motocykli.

  Parada ulicami miasta i pokazy na zamkowych błoniach były atrakcją 9. Otwartego Spotkania Motocyklowego. Organizatorami wydarzenia byli: Klub Motocyklowy Wolny Wydech w Ciechanowie, Urząd Miasta Ciechanów, Parafia farna pw. św. Józefa i diecezjalny duszpasterz motocyklistów. Wydarzeniu patronował prezydent miasta Ciechanowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół