• facebook
 • rss
 • Święto poezji

  Agnieszka Małecka

  dodane 11.05.2013 19:54

  Koncerty, konkursy, odczyty, zwiedzanie miejsc, związanych z „Horacym z Mazowsza” składają się na IX Międzynarodowe Dni poświęcone życiu i twórczości poety z Sarbiewa.

  - Mówi się, że dzisiejsze czasy nie sprzyjają poezji, że mamy czasy niepoetyckie. Ale to nieprawda. Konkurs „O Laur Sarbiewskiego” pokazuje coś innego. Pokazuje, że ludzie mają potrzebę twórczości i wyrażania się w sposób poetycki – podkreślił przewodniczący jury konkursowego, ks. dr Krzysztof Dorosz SJ, podczas uroczystej inauguracji IX Międzynarodowych Dni ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego w Płońsku.

  Piątkowa gala odbyła się przy Miejskim Centrum Kultury i otworzyła trzydniowy cykl wydarzeń.  - Czeka nas pięć spotkań autorskich, będą dwie prelekcje, będą aż 4 koncerty, jedna wystawa poplenerowa. W programie mamy też konkursy – wymieniała podczas otwarcia dr Teresa Kaczorowska, prezes stowarzyszenia Academia Euopaea Sarbieviana, która organizuje to wydarzenie. 

  W inauguracji uczestniczyli goście z różnych stron świata: m.in. Argentyny, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Litwy, bo jak podkreśliła Teresa Kaczorowska, dziś Academia liczy sobie już 60 członków z Polski i zagranicy: twórców, badaczy literatury, świeckich i duchownych.

  Podczas inaugurac   Ogłoszono wyniki jednego z konkursów
  Agnieszka Małecka /GN
  ji przedstawiono zwycięzców ogólnopolskiego konkursu „O Laur Sarbiewskiego”, na który wpłynęły 54 zestawy wierszy od autorów z całej Polski. Pierwszą nagrodę otrzymała Ewa Włodarska z Krakowa, drugą – Jolanta Bogusławska z Warszawy, a trzecią – Małgorzata Grajewska z Bydgoszczy. Specjalną nagrodę za wiersz o Płońsku jury przyznało Jadwidze Graczyk, dawnej płońszczance, a dziś mieszkającej w Sieklukach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół