• facebook
 • rss
 • Zamkowy maraton

  Marek Szyperski

  dodane 07.05.2013 15:27

  Tworzy się sportowa tradycja, aby między gotycką warownią w Ciechanowie i zameczkiem wieszcza w Opinogórze uprawić zdrowy styl życia.

  Niewiele ponad 33 minuty wystarczyły, aby Tadeusz Chudzyński z Płońska jako pierwszy pokonał 10-kilometrową trasę tegorocznego biegu.

  Najlepszy ciechanowianin – Artur Piotrowski – zajął trzecie miejsce z czasem o ponad 30 sekund gorszym od zwycięzcy. Biegaczy z północnego Mazowsza rozdzielił Tomasz Kowalski z Braniewa w Warmińsko-Mazurskiem.

  Ponad 130 biegaczy z całej Polski, oprócz gospodarzy, także zawodnicy m.in. z: Mławy, Sochaczewa, Olsztyna, Warszawy, Makowa Mazowieckiego, Ostrołęki, Wołomina, pobiegło na trasę ze startu honorowego uplasowanego w tym roku na dziedzińcu rewitalizowanego Zamku Książąt Mazowieckich.

  Na mecie w Opinogórze przed Dworem Krasińskich na wszystkich kończących zawody czekały pamiątkowe medale wręczane m.in. przez wójta gminy Opinogóra Stanisława Wieteskę i dyrektora Muzeum Romantyzmu Romana Kochanowicza. Zwycięzcy otrzymali puchary.

  Warto dodać, że wśród pań tryumfowała Ewa Chreścionko z Wołomina, która w klasyfikacji ogólnej uplasowała się na 17. miejscu. Godny podkreślenia jest również start ciechanowianina Wojciecha Kowalskiego, który przybiegł na metę jako ostatni – 131., z czasem o prawie godzinę gorszym od zwycięzcy, ale wziąć pod uwagę trzeba jego wiek – 86 lat.

  - Dobrze się biegło, pogoda dopisała – mówił nam na mecie Zenon Lewandowski, znany ciechanowski biegacz, jeden z głównych organizatorów biegu z ramienia TKKF Promyk Ciechanów. – Trasa wyśmienita, krajobraz piękny – dodał inny ciechanowianin Waldemar Osowiecki – w „cywilu” prokurator okręgowy w Płocku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół