• facebook
 • rss
 • Znał cierpienie

  am

  dodane 17.04.2013 15:01

  Rodziny smoleńskie, Kościelna Służba Porządkowa Totus Tuus z Warszawy, parafianie i osoby zaangażowane w opiekę nad 96 dębami wzięli udział w obchodach 3. rocznicy katastrofy samolotu Tu 154 M, zorganizowanych w parafii św. Aleksego.

    Relikwiarz z postacią bł. ks. Jerzego wykonał Jan Żebrowski, parafianin
  Agnieszka Małecka/GN
  Pół roku temu do parafii w Płocku-Trzepowie został przywieziony krzyż pątniczy od grobu bł. ks. Jerzego, jeden z wielu, postawionych przez Kościelną Służbę Porządkową Totus Tuus. Teraz na stałe przybyły relikwie błogosławionego wraz z ziemią z grobu Męczennika oraz ze Smoleńska.

  Najpierw zostały uroczyście przekazane parafii przez Sanktuarium ks. Jerzego na Żoliborzu, a w niedzielę, 14 kwietnia zostały przywiezione przez reprezentację Kościelnej Służby Porządkowej na uroczystości rocznicowe katastrofy smoleńskiej w Płockim Parku Pamięci.

  Mszy św. w kościele parafii św. Aleksego przewodniczył ks. Stanisław Małkowski z Warszawy, dawny kapelan "Solidarności" i przyjaciel ks. Jerzego. Wzięły w niej udział rodziny smoleńskie, m.in. rodzice kpt. Artura Ziętka, rodziny: prof. Mamątowicz-Łojek, stewardessy Natalii Januszko, mąż Izabeli Tomaszewskiej, a także bliscy ks. prof. Ryszarda Rumianka, Stefana Melaka i Grażyny Gęsickiej. W uroczystości wziął także udział mąż śp. senator Janiny Fetlińskiej z Ciechanowa.

  Do uczestników skierowała list wdowa po śp. Władysławie Stasiaku. "To miejsce świadczy o miłości i bezinteresowności ludzi. To jest szczególny dar serca, za który jestem głęboko wdzięczna" – napisała o Parku Pamięci Barbara Stasiak. Przypomniała też słowa męża, szefa kancelarii prezydenta RP, który powtarzał, że dla Polski warto pracować.

  – Płocki Park Pamięci ma za patrona ks. Jerzego. On wie, co znaczy cierpienie, wie, jak należy przebaczać, jak kochać, jak nie tracić nadziei i jak zło dobrem zwyciężać – podkreślił Kazimierz Urbaniak, członek społecznego komitetu organizacyjnego Parku.

  W imieniu rodzin smoleńskich dziękował za tę inicjatywę Mieczysław Ziętek, ojciec nawigatora samolotu TU-154 M. Wszyscy bliscy osób, które zginęły 10 kwietnia 2010 r. na lotnisku Sewiernyj, otrzymali róże z biało-czerwonymi wstążkami.

  Po Mszy św. uczestnicy obchodów ruszyli w procesji z kościoła do Płockiego Parku Pamięci, gdzie odbyła się modlitwa za ofiary katastrofy.

  W obchodach rocznicy smoleńskiej wzięli udział włodarze powiatu i województwa z marszałkiem na czele, parlamentarzyści oraz poczty sztandarowe PiS, PSL, Stowarzyszenia Rodzin Katolickich DP i "Solidarności".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół