• facebook
 • rss
 • Młodzi bibliści

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 16.04.2013 22:41

  W Płocku odbył się diecezjalny finał 17. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

  Niemal 550 uczniów z 45 szkół ponadgimnazjalnych z diecezji płockiej uczestniczyło w etapie szkolnym konkursu biblijnego.

  Spośród nich 92 najlepszych wzięło udział w etapie diecezjalnym, który odbył się 16 kwietnia w płockiej Jagiellonce. Uczestnicy odpowiadali na 45 pytań dotyczących Starego i Nowego Testamentu.

  W finale wyłoniono trzech reprezentantów,  którzy będą reprezentować diecezję w finale ogólnopolskim. Są nimi: Kinga Kobylińska z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim (katecheta – ks. Marcin Durzyński), Joanna Rumińska z Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Lissowskiego w Rypinie (katecheta – ks. Michał Gołębiewski) i Dominik Górczyński z Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza (katecheta – Sławomir Kowalski).

  Przyznano również cztery wyróżnienia: Sylwii Tomczak z Ciechanowa, Mateuszowi Balukowi z Płocka, Marcie Kapuścińskiej z Rypina i Żanecie Dziuk z Płońska.

  - Życzę, aby spotkanie z Biblią na tym konkursie, było początkiem osobistej przygody każdego z was z żywym słowem Bożym - mówił do laureatów bp Piotr Libera.

  Konkurs zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. W całej Polsce przystąpiło do niego ponad 1,5 tysiąca szkół. To o ponad 100 więcej niż rok temu. - Również w diecezji płockiej obserwujemy wzrost zainteresowania naszym konkursem. Zgłosiło się więcej szkół, niż w roku ubiegłym - mówi Helena Kowalska, diecezjalny koordynator konkursu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół