• facebook
 • rss
 • Lata mijają, a pamięć i modlitwa trwa

  ks. Grzegorz Ostrowski/wp

  dodane 13.04.2013 12:00

  W kościołach i przy grobie ks. prał. Bronisława Gostomskiego modlono się 73. rocznicę zbrodni katyńskiej i w 3. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

  W sierpeckiej farze na Mszy św. były władze samorządowe miasta, powiatu i gminy, poczty sztandarowe, kombatanci, harcerzy oraz rodzina śp. ks. prałata Bronisława Gostomskiego, który trzy lata temu zginął w katastrofie pod Smoleńskiem.

  – Jak żywa w naszej pamięci jest narodowa tragedia sprzed trzech lat. Datę 10 kwietnia 2010 roku wpisaliśmy do najtragiczniejszych momentów w dziejach naszej ojczyzny – mówił w czasie Mszy św. ks. Andrzej Więckowski, proboszcz parafii farnej w Sierpcu.

  – W wielu polskich sercach trwa żywa pamięć i wdzięczność o tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem. Pełna powagi, zadumy, empatii. Jakże inna niż ta, która często się uzewnętrznia w medialnym świecie: wyzbyta z miłości, agresywna, niesprawiedliwa, atakująca, niekiedy wręcz prześmiewcza. Dziś Polska manifestuje tę dobrą pamięć: modlitwą, rocznicowymi uroczystościami – mówił w kazaniu ks. Grzegorz Ostrowski.

  Po zakończonej Eucharystii uczestnicy udali się na cmentarz parafialny, gdzie na grobie śp. ks. Bronisława Gostomskiego złożono kwiaty i zapalono znicze.

  Warto przy okazji wspomnieć, że w sierpeckim sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei znajduje się kaplica smoleńska z pamiątkami po ks. prałacie Bronisławie Gostomskim. Był on proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Londynie, która jest sanktuarium Matki Bożej Kozielskiej.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół