• facebook
 • rss
 • Nazaretańska pielgrzymka

  Wojciech Ostrowski/wp

  dodane 12.04.2013 20:56

  Jedna z najprężniejszych i najliczniejszych wspólnot diecezji płockiej pielgrzymowała do sanktuarium Czarnej Madonny.

  Hasłem XVI Międzynarodowej Pielgrzymki Ruchu Rodzin Nazaretańskich były słowa papieża Franciszka: „Miłosierdzie zmienia świat”. Mówił o nich w swej konferencji bp Andrzej Siemieniewski z Wrocławia, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. RRN. Zwrócił uwagę na młodego ducha pielgrzymów, którzy z różnych stron Polski i świata przybyli na Jasną Górę. – Jak czekamy na wiosenne słońce, podobnie wyczekujemy słońca Ewangelii – mówił biskup w archikatedrze częstochowskiej pw. Świętej Rodziny. Po adoracji Najświętszego Sakramentu, pielgrzymi udali się pieszo na Jasną Górę, gdzie Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

  Organizacja całej pielgrzymki od laty spoczywa na diecezji płockiej. – My organizujemy służbę porządkową, recepcję, odpowiadamy za animację śpiewu. Jesteśmy liczną i widoczną grupą, zawsze zaangażowaną – mówi ks. Cezary Siemiński, odpowiedzialny w diecezji za RRN. – Zauważono każdą grupę, nawet najmniejszą, która przybyła na pielgrzymkę z kraju czy zagranicy. Witano nawet kilkuosobowe grupki – mówili z uznaniem uczestnicy spotkania.

  Z diecezji płockiej przybyli pielgrzymi z Płocka, Pułtuska, Gostynina, Sierpca, Modlina, Nasielska, Mławy i Przasnysza. Piękną oprawę muzyczną zapewnił zespół młodzieżowy z płockiej parafii p.w. św. Jadwigi Królowej.

  - Inspiruje nas charyzmat ruchu, którym jest odkrywanie ojcostwa duchowego i zawierzenie Maryi. Taka jest droga rodzenia się dla wiary żywej i pokornej, która czerpie łaskę z Ewangelii. Gdy dziś wielu kładzie nacisk na kształcenie czy intelekt, my nie chcemy zapomnieć o cennej perle, czyli naszej wierze – mówi ks. Siemiński.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół