• facebook
 • rss
 • Rio w Płocku

  Agnieszka Kocznur

  dodane 11.04.2013 07:30

  - Już w lipcu, w Płocku, poczujesz i doświadczysz ciepła, energii i radości płynącej z brazylijskiej plaży. A to wszystko w centrum Polski - zapowiadają organizatorzy.

  Młodzież przed rozpoczęciem 28. Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro spotka się w Płocku na Festiwalu Młodych „Polska Copacabana” . Trzydniowa impreza wystartuje 5 lipca ale już dziś warto zapoznać się z jej bogatą ofertą. Zdaniem organizatorów „Polska Copacabana” to świetna okazja, by bawić się z ludźmi z całego kraju przy tanecznych rytmach i posłuchać doskonałej muzyki, a szczególniej tej dedykowanej Bogu. Na płockiej plaży pojawi się śmietanka chrześcijańskiej sceny muzycznej.

  Kolejno odbędą się koncerty zespołów: Raz Dwa Trzy z Płocką Orkiestrą Symfoniczną (piątek), Trzeciej Godziny Dnia (sobota), Luxtorpedy (sobota) i Arki Noego (niedziela). Co ważne, wstęp na nie będzie bezpłatny.

  Oprócz tego sami uczestnicy festiwalu wezmą udział w piątkowym Wieczorze Chwały w Amfiteatrze a także warsztatach tematycznych, które wybiorą przy rejestracji. W specjalnym Namiocie Adoracji uczestnicy będą mogli oddać się modlitwie przed Najświętszym Sakramentem oraz skorzystać z sakramentu pokuty.

  Zapisy ruszą lada dzień. Swoje uczestnictwo będzie można zgłosić za pośrednictwem strony internetowej poprzez rejestrację on-line lub przez tradycyjne papierowe karty zgłoszeniowe, które będą dystrybuowane do parafii razem z ulotkami i informacjami o festiwalu.

  Wymogiem wiekowym uczestnictwa jest ukończenie 15 roku życia. – Koszt będzie wahał się pomiędzy 40 a 110 zł. Przygotowaliśmy bowiem różne formy uczestnictwa w festiwalu. Przy zgłoszeniu będzie można wybrać opcję np: z wyżywieniem, a bez zakwaterowania lub odwrotnie. Wszystko będzie podane w formularzy zgłoszeniowym - wyjaśnia Agnieszka Jasińska z DDM Studnia.

  Festiwal organizowany jest przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Studnia, Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki (Urząd Miasta Płocka) i Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży.

  Patronat honorowy nad festiwalem objął bp Piotr Libera, Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski i ambasador Brazylii w Rzeczypospolitej Polskiej Jorge Geraldo Kadri

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół