• facebook
 • rss
 • Credo w płockiej Orlen Arenie

  Agnieszka Małecka

  dodane 24.03.2013 22:48

  W niecodziennym miejscu, bo w hali, gdzie na co dzień rozgrywane są mecze, młodzież uczestniczyła w nabożeństwie i pod przewodnictwem bp. Piotra Libery wspólnie wyznała wiarę.

   

    Uroczystej formule Credo przewodniczył bp Piotr Libera
  Agnieszka Małecka/GN
  Po niezwykle energetycznym koncercie ciechanowskiej formacji Chaijm na scenę w hali Orlen Areny wszedł zespół „Moja Rodzina”, który poprowadził śpiew „Gorzkich Żali”. W to wielkopostne nabożeństwo, które 300 lat temu po raz pierwszy odprawiono właśnie w diecezji płockiej, włączone zostało wyznanie wiary młodzieży naszej diecezji.

  Kilkaset młodych ludzi najpierw uklękło, by zaśpiewać „Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami”, a potem wyrzekło się szatana i grzechu, i wyznało wiarę. Po uroczystej formule Credo zabrzmiała pieśń – modlitwa „Przymnóż nam wiary”, wyśpiewana wspólnie przez artystów i uczestników spotkania młodzieży.

   

  W nabożeństwo włączono także kerygmat, naukę. - Człowiek może Panu Bogu powiedzieć „nie”. Ja chcę po swojemu żyć – tak, możesz tak powiedzieć. Bóg jednak zawsze będzie czekał. Żeby uzyskać tę harmonię, trzeba przywrócić miłość. Potrzebujemy w Niego uwierzyć, ale potrzebujemy też za Nim pójść, poznać Go – usłyszała młodzież podczas tego spotkania.

    Spektakl młodzieżowej grupy Teatr Trzeciego
  Agnieszka Małecka/GN

  Przed nabożeństwem Teatr Trzeciego – grupa teatralna złożona z licealistów, przedstawiła spektakl „Septem” – czyli siedem słów Jezusa Chrystusa, wypowiedzianych podczas Męki. Ta Pasja została przeniesiona w czasy współczesne, poruszając trudne sprawy bliskie młodym ludziom.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół