• facebook
 • rss
 • Bądźcie misjonarzami miłości

  Agnieszka Kocznur

  dodane 24.03.2013 21:19

  Najpierw młodzi spotkali się w kościele św. Jadwigi Królowej, a potem przeszli w procesji do Orlen Areny, gdzie odbyła się druga część spotkania.

  Zwracając się do młodych, bp płocki wskazywał na zagrożenia, jakie czekają na młodzież we współczesnym świecie. – Pośród ludzi młodych – naucza was z troską w tym ostatnim słowie Benedykt XVI – jest dzisiaj „spora liczba takich, którzy wątpią w to, że życie jest dobrem i nie widzą światła na swej drodze”. Owszem, oni pragną absolutu, ale przecież nie jest absolutem ani własne ego, ani narkotyk, ani alkohol! Owszem, oni pragną samorealizacji, ale nie można przecież zrealizować się w zobojętnieniu na wszystko i wszystkich, w niepodejmowaniu wysiłku, w samym tylko braniu z życia! – mówił bp Piotr Libera.

  Apelował do młodzieży, aby razem ze swoimi duszpasterzami świadczyli o miłości Bożej. – Idźcie, świadcząc nie o sobie, ale o Panu wszelkiego stworzenia. Bądźcie na Jego wzór dobrzy, wrażliwi i serdeczni, mądrzy Jego Ewangelią i radośni!  Bądźcie misjonarzami miłości! – mówił w czasie kazania.

  W drugiej części spotkania tradycyjnie odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę. W tym roku zwyciężyła młodzież z parafii w Wyszogrodzie. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Zrobienie palmy zajęło nam około czterech godzin. Kupiliśmy bazie, bukszpan, cis. no i – oczywiście – nie mogło zabraknąć kolorowych kwiatków z bibuły. W przygotowanie palmy zaangażowanych było 6 osób – mówili laureaci. Zwycięska palma miała ponad 7 m wysokości i była najwyższa. 

  Wyjątkowym wydarzeniem w płockiej hali sportowej było wspólne wyznanie wiary. Odbył się także spektakl "Septem" i koncert zespołów Moja Rodzina oraz Chajim.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół