• facebook
 • rss
 • Dzwony biły dla Franciszka

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 13.03.2013 23:19

  Na Tumskim Wzgórzu w Płocku i w wielu miejscach w diecezji wybór nowego ojca świętego ogłosiło długie bicie dzwonów.

  Tak było między innymi w płockiej katedrze w środę 13 marca, kilka minut po 19. Może w tej chwili za wcześnie jest jeszcze na słowa, chłodne komentarze, a bardziej potrzeba gorącej modlitwy. O tym przypomniał sam ojciec święty Franciszek I, który w pierwszym pozdrowieniu po wyborze poprosił wiernych na Placu św. Piotra, aby się z nim i za niego pomodlili.

  W chwili wyboru nowego biskupa Rzymu warto też przypomnieć fragment ostatniego oświadczenia Rady Społecznej przy Biskupie Płockim z 18 lutego br. Są to słowa, które szczególnie odnoszą się do tak istotnej chwili w życiu Kościoła:

  „W tych ważnych dniach dla Kościoła i świata módlmy się za Benedykta XVI i jego następcę. Niech w obecnym czasie szczególnie bliskie naszym sercom będą słowa, które w XIX wieku wypowiedział kard. John Henry Newman: »Panie, wierzymy i wyznajemy całkowitą pewność, że Ty przyrzekłeś Twemu Kościołowi trwanie tak długo, jak długo będzie istniał świat. Dlatego nie ma w nas strachu o istnienie i pomyślność Twego Kościoła. Składamy przyszłość całkowicie w Twoje ręce i niczego się nie boimy, nawet jeśli czasem wiele rzeczy wydaje się wyglądać groźnie. Tylko o jedno prosimy Cię gorąco: daj Twojemu Słudze i Zastępcy, Ojcu Świętemu, prawdziwą mądrość, odwagę i siłę. Daj Mu w tym życiu otuchę płynącą z Twojej łaski, a w życiu przyszłym koronę nieśmiertelności«”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół