• facebook
 • rss
 • Dobre zakupy

  go, wp

  dodane 11.03.2013 00:00

  Na ogólnopolską akcję Caritas „Tak, pomagam!” chętnie odpowiedzieli mieszkańcy Sierpca i innych miast diecezji płockiej.

  W kilku marketach na terenie Sierpca wolontariusze zbierali żywność na rzecz osób potrzebujących. Akcję zorganizowało Parafialne Koło Caritas przy parafii farnej pw. śś. Wita, Modesta i Krescencji, włączając się w ogólnopolską akcję „Tak, pomagam!”.

  Przy wejściu do sklepu kupujący otrzymywali ulotki z informacją, jakie produkty są najbardziej potrzebne. Potem wystarczyło je zakupić i przekazać do kosza stojącego za kasami.

  - Wielkopostna jałmużna jest okazją, by być bliżej bliźnich, by im współczuć, towarzyszyć w radościach i bólach; to wezwania do większej hojności wobec bliźnich – tych dobrze nam znanych i tych spotkanych być może tylko raz w życiu, może w sklepie, autobusie czy w urzędzie. Być może dlatego, Sierpczanie okazują hojność i wielkie serce, kiedy chodzi o pomoc dla tych, którym jej najbardziej potrzeba – mówi ks. Grzegorz Ostrowski, opiekun koła Caritas.

  W zbiórkę koordynowaną przez Hannę Wiktor, kierowniczkę parafialnego koła Caritas, włączyła się młodzież ze szkolnego koła Caritas, które działa przy Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu, pod opieką Bogusławy Krajewskiej. - Zebrane produkty znajdą się w świątecznych paczkach, które przekażemy najbardziej potrzebującym parafianom – podkreśla ks. kan. Andrzej Więckowski.

  Ogólnopolska zbiórka żywności zorganizowano 8 i 9 marca w 23 sklepach w Płocku, Sierpcu, Makowie Mazowieckim, Pułtusku, Nasielsku, Płońsku, Mławie i Żurominie. W ubiegłym roku podczas podobnej akcji zorganizowanej przez Caritas, zebrano około 5 ton żywności.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół