• facebook
 • rss
 • W kadrach wiary

  Dominik Nowakowski

  dodane 01.03.2013 23:27

  „Resentymenty 2013” - wystawę fotograficzną ks. Jończyka, można oglądać przez cały Wielki Post w podziemiach kościoła w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego.

  Ekspozycja wikariusza płońskiej parafii jest zbiorem wcześniejszych czterech prezentacji autora: „Ludzie i miejsca”, „Oblicza Pielgrzymowania”, „Okolica raju” i „Oblicza przemijania”.

  – Wróciłem do zdjęć, które sprawiły mi najwięcej przyjemności. Zebrałem w jedno najsympatyczniejsze chwile uwiecznione aparatem – przyznaje ks. Jończyk, wikariusz płońskiej parafii, wskazując na kolorowe fotografie cmentarzy zestawione z czarno-białymi portretami twarzy. – To próba zwrócenia uwagi, że nie zawsze życie musi być kolorowe i niekoniecznie śmierć musi być czarno-biała – dodaje.

  Twórca wystawy, pytany o to, kiedy na dobre rozpoczęła się jego przygoda z fotografią, sięga pamięcią do czasów swojej generalnej Komunii św., kiedy dostał w prezencie aparat Ami 66, nowocześniejszą wersję zabytkowego już Druha.

  Duchowny wciąż z sentymentem wraca do okresu fotografii kliszowej, ciemni i samodzielnego wywoływania zdjęć. – Fotografowanie to cudowne zajęcie, które uwielbiam – określa autor.

  Wystawa „Resentymenty 2013” miała swój debiut podczas niedawnego sympozjum u Maksymiliana. Jak mówi ks. Jończyk, towarzyszyła spotkaniu, aby do naukowego klimatu dodać artystycznego ducha. Już wkrótce, 23 marca w płońskiej bibliotece ks. Krzysztof Jończyk wystawi kolejne zdjęcia. Prezentacja nosić ma tytuł ,,Terra Fidei” (Ziemia Wiary) i poświęcona będzie fotografiom z pielgrzymek do Ziemi Świętej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół