• facebook
 • rss
 • Aby dobrze dobiec do mety

  Dominik Nowakowski

  dodane 14.01.2013 15:48

  Polska sportowa rodzina zawitała do Płońska, aby już po raz 24. z opłatkiem w dłoni wspominać ubiegłoroczne zwycięstwa i porażki oraz snuć plany na najbliższy rok.

  Puste krzesło było wymownym znakiem nieobecności, z przyczyn zdrowotnych, kard. Józefa Glempa, honorowego patrona imprezy. Odczytano specjalne podziękowania dla prymasa-seniora za wieloletni wkład włożony w to podniosłe wydarzenie.

  Burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik doceniał zasługi wszystkich tych, którzy działają na rzecz sportu, budując, jak mówił, piękną więź. – Prosimy Boga, aby dzisiejszy sport służył człowiekowi we właściwy sposób – dodał gospodarz uroczystości.

  – Sport dzieci i młodzieży to budowanie charakteru, odwagi i umiejętności radzenia sobie z przegraną, a to w życiu młodych ludzi, jak i dorosłych bardzo potrzebna sztuka – przyznał Marek Zdziebłowski, prezes Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej.

  Z kolei ks. Edward Pleń, zwracając się do zawodników zrzeszonych w klubach, także i tych szkolnych oraz parafialnych, przypominał im o Roku Wiary. – I w tym roku, razem z tymi wszystkimi sportowcami, chcę jasno powiedzieć: „Wierzę w Boga, Ojca wszechmogącego…”. Życzę, aby tej wiary w 2013 roku wam nie brakowało. Troszczcie się o nią – apelował krajowy duszpasterz sportu.

  Młodzi sportowcy mieli okazję podzielić się opłatkiem z takimi tuzami sportu, jak mistrzowie olimpijscy w boksie: Józef Grudzień czy Jerzy Rybicki, jak też z ks. Mirosławem Mikulskim, inicjatorem opłatkowych spotkań, nazywanym kapelanem polskiego sportu.

  Świąteczna atmosfera podczas spotkania to również zasługa artystów ze Szkoły Muzyki i Tańca Nutka oraz instrumentalistów z Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Con Grazia”, którzy uraczyli zebranych najbardziej znanymi kolędami.

  Za rok opłatek sportowców trafi do Sieradza.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół