• facebook
 • rss
 • Na szczęście!

  Agnieszka Małecka

  dodane 01.01.2013 00:15

  W huku petard i sztucznych ogni posypało się wiele życzeń. A w kościołach popłynęła modlitwa.

  U progu nowego roku wszyscy chcielibyśmy, by szczęście dopisało i w naszych domach, i miejscowościach, w regionie. Słowem, by było wszystko udane, by wypaliło, równie porządnie, jak sztuczne ognie na sylwestrowym pokazie.

  Owego szczęścia nie ma prawie od początku lotnisko w Modlinie, o którym znowu ostatnio było głośno, głównie dzięki popękanemu pasowi startowemu. To miała być jedna z najważniejszych inwestycji w naszym rejonie, ale póki co pojawiają się trudności, które uniemożliwiają jego funkcjonowanie.

  Albo inny, bardzo lokalny obrazek - na jednym z płockich osiedli sprzedawano drzewka na choinki, ale interes nie bardzo szedł i w rezultacie handlarze wyjechali przed wigilią zostawiając większość swojego towaru, co sprawiało dość przygnębiające wrażenie. Zabrakło szczęścia, czy czegoś jeszcze?

  Potrzeba na pewno gospodarności, rozwagi i mądrego planowania, aby nasze miasta i wioski nie były skansenami niepotrzebnych albo niefunkcjonalnych inwestycji. Potrzeba wzajemnej uczciwości w różnych płaszczyznach życia, by żyło nam się lepiej, łatwiej. Bo wiele zależy od nas samych.

  Jednak obawy, jaki będzie ten 2013 rok, są powszechnie doświadczane; politycy i samorządowcy nie ukrywają, że kryzys nas dotknie. Jak więc poradzić sobie z lękiem o przyszłość, jak nie stracić nadziei?

  Stając wobec tego pytania, na pewno nie można dać się sparaliżować. W Roku Wiary to także pytanie o wiarę i zaufanie.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: NOWY ROK

  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół