• facebook
 • rss
 • Rekordowa zbiórka

  go, hw

  dodane 17.12.2012 11:25

  Jest coraz więcej osób potrzebujących, ale na szczęście nie brakuje też tych, którzy chcą pomagać. W parafii farnej w Sierpcu i w jednej ze szkół zbierano żywność dla potrzebujących.

  Oddział Caritas w parafii farnej w Sierpcu, kierowany od ponad 20 lat przez Hannę Wiktor, po raz 10 z inicjatywy ks. dziekana Andrzeja Więckowskiego zorganizował akcję „Jezus dzieli się niebem – my podzielmy się chlebem”. Od początku Adwentu aż do Wigilii Bożego Narodzenia w kościele wystawiany jest kosz na dary. Ofiarodawcy mają swobodę w doborze produktów, którymi chcą się podzielić. Najczęściej to artykuły żywnościowe, w tym słodycze.

  W tym roku została również przeprowadzona akcja zbierania żywności przez koło Caritas, które powstało przy Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu, dzięki życzliwości dyrektor Jolanty Paderewskiej.

  14 i 15 grudnia, od godzin rannych do wieczora w kilku marketach Sierpca wolontariusze zbierali żywność dla osób potrzebujących. - Tegoroczna zbiórka żywności okazała się rekordową, chociaż nie chodzi oczywiście o bicie rekordów, ale o wrażliwość serca – podkreśla ks. Grzegorz Ostrowski, opiekun koła Caritas.

  Jak   Kosze z logo zbiórki szybko się zapełniały
  ks. Grzegorz Ostrowski
  powiedziały wolontariuszki zachęcające klientów jednego z marketów do udziału w akcji, ze względu na duży ruch w sklepie nie było problemów z zapełnieniem koszyków z logo akcji.

  - Podoba mi się przesłanie tej akcji. Lubię pomagać ludziom i myślę, że bardziej przydam się tutaj, niż siedząc w domu – zapewniała opiekunka szkolnego koła Caritas przy ZS nr 2, Bogusława Krajewska.

  Jak co roku członkowie zespołu charytatywnego sierpeckiej parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji rozprowadzają w trakcie Adwentu świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Uzyskany w diecezji dochód ze sprzedaży świec będzie przeznaczony na całoroczne dożywianie tysięcy dzieci w szkołach i świetlicach, na pomoc edukacyjną oraz na wypoczynek letni, organizowany dla dzieci ze Wschodu i dzieci z diecezji w ośrodku Caritas w Popowie.

  Za kilka tygodni kolejna akcja tego zespołu – zabawa choinkowa połączona z wręczaniem prezentów dla dzieci, która odbędzie się 26 stycznia 2013 roku.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół