• facebook
 • rss
 • Zakony idą do Betlejem

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 15.12.2012 23:11

  - Bez waszego charyzmatu i modlitwy, Kościół byłby niepełnosprawny - powiedział na spotkaniu opłatkowym z żeńskimi zgromadzeniami zakonnymi bp Piotr Libera.

  Po raz pierwszy w spotkaniu opłatkowym z biskupem uczestniczyły siostry Misjonarki Klaretynki, które od września pełnią posługę w parafii pw. św. Barbary w Modlinie-Twierdzy. Niestety, zabrakło sióstr Albertynek, które kilka miesięcy temu zakończyły swój ponad 50-letni pobyt i posługę w Ciechanowie.

  - Śpieszno nam do Betlejem, bo takie jest nasze duchowe wezwanie - mówił do sióstr bp Piotr Libera. Ale zwrócił również uwagę, że tegoroczny Adwent, przeżywany w Roku Wiary, to czas gorliwości.

  - Czas, w którym każdy z nas na nowo winien opowiedzieć się za Bogiem, za Chrystusem. Taka postawa życiowa, jaką ukazał i praktykował Jan Chrzciciel, oznacza życie w duchu proroka Eliasza. Zapomnieć o sobie. Nie kalkulować po swojemu, nie rozmyślać o tym, co będzie dla mnie korzystne, ale pokornie służyć. Tam gdzie napotyka się przeszkody, a nie brak ich również w życiu zakonnym, trzeba zdobywać się na potrzebne męstwo. Taki jest przekaz życia i śmierci Jana Chrzciciela. Ma on swoją wymowę również dla nas, osób duchownych i konsekrowanych - podkreślał w homilii biskup płocki.

  - Chciejcie na nowo przyjąć w Roku Wiary wezwanie Kościoła do odnawiania i ożywiania gorliwości w duchu proroka Eliasza, do bezkompromisowości Jana Chrzciciela - podkreślał biskup.

  Po Mszy św. w kaplicy domu macierzystego sióstr Pasjonistek, składano świąteczne życzenia, dzielono się opłatkiem, śpiewano kolędy. Spotkanie zakończyła agapa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół