• facebook
 • rss
 • Pomagają, bo chcą

  Agnieszka Małecka

  dodane 02.12.2012 14:27

  To wyróżnienie przyznawane osobom, które nie tyle z obowiązków, co z potrzeby serca działają na rzecz płockiego środowiska ludzi niepełnosprawnych.

  W tym roku wybrano 4 laureatów wśród sześciu nominowanych do tego wyróżnienia. Kapituła, która składa się z osób wyróżnionych w poprzednich edycjach, przyznała 3 statuetki w kategorii działalność społeczna w środowisku osób niepełnosprawnych i jedną dla sponsora.

  Płocki radny Tomasz Maliszewski, kierownik WTZ osób niewidomych i niedowidzących Alicja Dąbrowska, oraz dyrektor DPS „Przyjaznych Serc” w Płocku Piotr Ostrowicki to wyróżnieni w pierwszej kategorii. Czwarta statuetka powędrowała do Roberta Garbaszewskiego, który od 12 lat wspiera Stowarzyszenie „Silni razem”.

  Odczytanie werdyktu i wręczenie statuetek odbyło się w płockiej katedrze na zakończenie Mszy św., której przewodniczył bp Roman Marcinkowski, honorowy członek kapituły.

  To nie jedyne wyróżnienia, jakie przyznano podczas tej uroczystości. Okolicznościowy medal diecezji płockiej, wybity na 20-lecie pielgrzymki Ojca Świętego i 80- lecie objawienia Jezusa Miłosiernego, otrzymali z rąk bp Romana: Stanisław Lewandowski, prezes Krajowego Stowarzyszenia na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Pomoc Dzieciom” w Płocku, Joanna Olczak – kierownik WTZ dla osób niepełnosprawnych przy TPD w Płocku, oraz Grażyna Urbanowska i dyrektor LO im. Marsz. S. Małachowskiego, Renata Kutyło – Utzig.

  Inicjatorem przyznawania statuetki jest płockie Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kolory Życia”, z prezes Hanną Makówką.

  Wydarzenie było częścią płockich obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół