• facebook
 • rss
 • Nie tylko konkurs

  Agnieszka Małecka

  dodane 22.11.2012 12:25

  Ponad 50 różańców z rozmaitych materiałów wykonały dzieci z parafii pw. św. Wawrzyńca w Rogotwórsku. Zrobiono z nich wystawę w kościele parafialnym; niedługo odbędzie się głosowanie na najładniejszą pracę, a podczas Pasterki zostaną wręczone nagrody.

  Zaangażowanie małych parafian w tę inicjatywę przeszło oczekiwania ks. Krzysztofa Muzala, proboszcza w Rogotwórsku. - Kiedy w październiku proponowałem, żeby dzieci wykonały różańce w dowolnej technice, trochę obawiałem się, że powstaną może trzy, cztery prace. A powstało 57 - mówi.

  Z żołędzi, orzechów, pestek, jabłek, drewnianych kulek, z misternie ugniecionego papieru, a nawet ze śrubek; malowane lub lakierowane; małe i bardzo duże - wszystkie różańce wyglądają imponująco.

  W niektórych przypadkach ich autorom, z których najmłodsi mają po 5 lat, pomagali dorośli - rodzice, dziadkowie.

    Dzieci, które włączyły się w konkurs na Rok Wiary
  Agnieszka Małecka/GN
  W inicjatywę włączyły się więc nierzadko całe rodziny, co bardzo cieszy ich duszpasterza. Ale nie tylko o konkurs tu chodzi. - Chodzi o to, by ten Rok Wiary przeżyć z modlitwą - mówi ks. Krzysztof.

  Dzieci dostały też zadanie, by codziennie w domu odmawiać dziesiątek różańca.

  Zachętą do uczestnictwa w konkursie na pewno są zapowiedziane nagrody. Podczas głosowania parafialnego, które odbędzie się 9 grudnia, zostaną wybrane najładniejsze trzy prace; ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe.

  - Wszystkie dzieci dostaną specjalną nagrodę, która przyjedzie aż z Watykanu -  zapowiada tajemniczo ksiądz proboszcz.   Prace konkursowe można podziwiać w kościele w Rogotwórsku
  Agnieszka Małecka/GN

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół