• facebook
 • rss
 • Spraw radość na święta

  Agnieszka Kocznur

  dodane 17.11.2012 12:15

  Na stronie Szlachetnej Paczki znajdują się listy ubogich rodzin, którym można przygotować paczkę.

  Szlachetna Paczka w regionie płockim ma 150 wolontariuszy, którzy zaniosą paczki do 260 rodzin. Aby pomóc, wybierz na www.szlachetnapaczka.pl jedną z potrzebujących rodzin i przygotuj dla niej paczkę, którą możesz zrobić wspólnie z rodziną, przyjaciółmi lub znajomymi z pracy.

  W tym roku na terenie naszej diecezji wolontariusze będą pomagać rodzinom z: Płońska, Raciąża, Ciechanowa, Mławy, Płocka, Sierpca, Czerwińska i Wyszogrodu. Najmniej wolontariuszy jest w Raciążu (11) a najwięcej w Płocku (50).

  W Sierpcu akcja rusza po raz pierwszy; liderką tego regionu jest nauczycielka Joanna Janiszewska, która ma pod sobą 15 wolontariuszy. Są to przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. W związku z etapem pozyskiwania darczyńców sierpecka  SzP zaprasza 20 listopada o 18.00 na spotkanie do Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu. W czasie spotkania wolontariusze przybliżą ideę i założenia projektu "Szlachetna Paczka”.

  Szlachetna Paczka promuje ideę pomocy bezpośredniej, skierowanej do konkretnych osób, które z różnych powodów doświadczają ubóstwa lub które żyją w trudnych warunkach, spowodowanych wielodzietnością, chorobą, samotnością czy niepełnosprawnością.

  Zeszłoroczna Paczka w liczbach: 

  50 tys. – osób zostało obdarowanych paczkami

  18 mln –  łącznie przekazano potrzebującym rodzinom

  1542 złotych – średnia wartość paczki

  10 500 – liczba wszystkich zaangażowanych wolontariuszy

  406 – liczba rejonów, w których działała Paczka

  12 osób – średnio tyle darczyńców przygotowywało paczkę dla jednej rodziny 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół