• facebook
 • rss
 • Mławska jubilatka

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 04.11.2012 22:00

  Srebrny jubileusz świętowano dokładnie w dniu erygowania trzeciej mławskiej parafii. 4 listopada biskup Piotr Libera przewodniczył uroczystej Mszy św.

  - Musimy wyzwalać się z nienawiści, która jest zaprzeczeniem miłości. Musimy ograniczyć emisję egoizmu w życiu osobistym i społecznym. Miejscem, w którym uczymy się trwania w miłości Boga i człowieka jest parafia - podkreślał w jubileuszowej homilii bp Piotr Libera.

  W swych słowach, do zgromadzonych w kościele pw. Ducha Świętego, nakreślił misję mławskiej wspólnoty parafialnej 25 lat temu i dziś. Czynił to w oparciu o słowo Boże i o znaki czasu sprzed 25 laty:

   - Początki Parafii Matki Bożej Królowej Polski sięgają roku 1987. Był rok pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski i zarazem rok II Krajowego Kongresu Eucharystycznego. W swoich katechezach bł. Jan Paweł II mówił wtedy o Jezusie Chrystusie, który do końca nas umiłował. Przypominał, że nieskończona miłość Boża domaga się od człowieka odpowiedzi, świadectwa miłości, domaga się oczyszczenia naszych sumień z martwych uczynków, czyli z grzechów. Mimo upływu 25 lat, papieskie nauczanie nie straciło nic ze swej aktualności. Skierowane do Polaków wtedy słowa mają wartość ponad czasową.

  - We współczesnej rzeczywistości – kontynuował kaznodzieja - w której dominuje coraz mocniej pokusa, by żyć „tak, jakby Bóg nie istniał” - to świadectwo wiernej miłości jest nieodzowne, jest twórcze - mówił biskup. I dodał: - Proszę was, byście nie ustali w miłości. Pan Jezus powiedział bowiem, że Boga należy kochać: „całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą” (Mk 12,30). To Bóg powinien być na pierwszym miejscu w naszym życiu i Jego powinniśmy kochać najbardziej (…).Módlmy się, abyśmy w naszym życiu osobistym, rodzinnym i parafialnym nigdy nie zgasili ognia Bożej miłości. Prośmy pokornie, żebyśmy zawsze mieli przed oczyma to najważniejsze przykazanie miłowania Boga i bliźniego, abyśmy miłowali Pana Boga w innych ludziach - akcentował biskup.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół