GN 11/2018 Archiwum

Szpik dla Piotrka

- Nasz kolega Piotr Adamczyk z Ciechanowa zachorował na białaczkę. Teraz wiemy, że potrzebny będzie dla niego szpik. My nie czekamy, i postanowiliśmy działać - przekonuje młodzież z Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży „Studnia"

 

  Dzień dawcy szpiku towarzyszył tegorocznej Pielgrzymce Młodzieży do Rostkowa. Na placu przy sanktuarium św. Stanisława Kostki młodzież przygotowała specjalne stanowisko, gdzie rejestrowali się chętni do oddania szpiku. - Nasz kolega Piotr Adamczyk  z Ciechanowa zachorował na białaczkę. Teraz wiemy, że potrzebny będzie dla niego szpik. My nie czekamy, i postanowiliśmy działać - mówi Ania Borzęcka z Patrolu Studni. - Zarówno my, jak i Piotr zdajemy sobie sprawę z tego, że mała jest szansa, aby udało się znaleźć dla niego dawcę, ale może pomożemy komuś innemu - dodała. Jednocześnie podkreśliła, że każdy zainteresowany pomocą dla Piotrka może kontaktować się z młodzieżą ze Studni, która udzieli wszelkich wskazówek, jak zostać dawcą.

Piotr Adamczyk, zdał w tym roku maturę, do Patrolu „Studni” dołączył na początku tego roku. Obecnie przebywa w szpitalu w Warszawie. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy